25 września uczniowie z klas IV-VIII wraz z paniami: Małgorzatą Rożkiewicz, Barbarą Gawłowską-Kozak, Magdaleną Szczepką i Agnieszką Badurak wybrali się na wycieczkę do Zamku Królewskiego w Chęcinach, który został wzniesiony na grzbiecie skalistego wzgórza na przełomie XIII i XIV wieku. Przechodząc traktem królewskim dotarliśmy do zamku, gdzie zwiedziliśmy zamek dolny, skarbiec królewski i weszliśmy na basztę z punktem widokowym, skąd przy pięknej pogodzie można zobaczyć Tatry. Szukaliśmy również skarbu, który rzekomo pozostawiła królowa Bona (no cóż?, nam się nie udało, więc innym życzymy powodzenia.) Na dziedzińcu zamkowym chłopcy zasmakowali kunsztu walecznego stając do walki z mieczami i strzelając z łuku.
Następnie w Chrustach w Oceanice obejrzeliśmy stworzenia na co dzień niedostępne, a pochodzące z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata. Okazy przepiękne!!! Dąb Bartek jeden z najstarszych dębów w Polsce, mający ok 1000 lat to kolejny punkt naszej wycieczki. 
Ostatni przystanek ku pocieszeniu wszystkich uczestników wycieczki to park trampolin. I tu cały nadmiar energii został wypuszczony. Było cudownie!!!
Zadowoleni i szczęśliwi wraz z nowym bagażem informacji i wspaniałymi wspomnieniami wróciliśmy do naszych bliskich. Galeria

Copyright © 2020 ZSP Bogucice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.