Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bogucicach

Prawo nie musi być nudne! Relacja z Dnia Edukacji Prawnej w naszej szkole

utworzone przez | kwi 8, 2026

Czy wiesz, co to jest domniemanie niewinności? Albo jakie prawa przysługują Ci podczas zakupów w sieci?  Wszystko to w ramach Dnia Edukacji Prawnej!

Dlaczego to ważne?
Prawo towarzyszy nam na każdym kroku – od wejścia do autobusu, przez szkolne ławki, aż po dorosłe życie. Celem naszych działań było pokazanie, że znajomość przepisów to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim supermoc, która pozwala nam czuć się bezpiecznie i świadomie korzystać ze swoich swobód.

Co się działo?
W ramach obchodów nasi uczniowie brali udział w warsztatach. Gościliśmy Panią Ewę Garbacz-Lawińską – prawnika, która w prosty sposób wyjaśnił, jak unikać pułapek w internecie.

Dzień Edukacji Prawnej w szkole ma na celu podniesienie świadomości prawnej uczniów, przybliżenie roli zawodów prawniczych oraz naukę praktycznego zastosowania przepisów w codziennym życiu. Uczniowie poprzez interaktywne scenariusze, quizy i spotkanie z ekspertem uczyli się jak oceniać sytuacje prawne, poznali swoje prawa i obowiązki oraz zasady ochrony praw jednostki