Tablica ogłoszeń

Wakacyjne życzenia

Uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy słonecznych, radosnych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

 

W dniach od 14 marca do 19 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się XXX Jubileuszowy Tydzień Kultury Języka w województwie świętokrzyskim. Bierzemy w tym przedsięwzięciu udział już od ponad 15 lat. Tegorocznym motywem przewodnim imprezy było hasło: ,,Czerp mądrość od autorytetów, ale ufaj sobie”.

W pierwszym dniu TKJ odbyły się dwa spotkania z malarką krakowską w dwóch grupach wiekowych uczniów – klasy IV- VI i VII- VIII. Pani Ewa Preisner nawiązała z młodzieżą niezwykły kontakt. Opowiedziała o swojej pasji, założeniu fundacji na rzecz chorych na nowotwory oraz o współtworzeniu Stowarzyszenia Ludowego ,,Chata Bogucka”, gdzie prowadziła warsztaty dla dzieci i młodzieży. Galeria

Drugi dzień TKJ to gry i zabawy językowe, odbywały się one na zajęciach języka polskiego, były to krzyżówki, kalambury, rebusy. Temat przewodni to: autorytet, ideał, idol.

W trzecim dniu TKJ uczniowie pracowali w grupach, tworząc projekty - plakaty. Popisywali się oryginalnością i kreatywnością, by przedstawić swój autorytet – postać, którą wybrali. Podpowiedzią dla młodzieży byli uhonorowani przez Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej w lutym 2022 r. niezwykli Polacy ze świata nauki i kultury. Projekty- plakaty ozdobiły szkolne korytarze.

Konkurs recytatorski odbył się w czwartym dniu TKJ. Zaprezentował on wysoki poziom umiejętności dzieci przedszkolnych i uczniów klas I-VIII. Przedszkolaki, uczniowie klas I- VI recytowali utwory Marii Konopnickiej, a uczniowie klas VII- VIII popisywali się wygłaszaniem utworów polskich romantyków.

Kolejny dzień to konkurs krasomówczy, niezwykle uaktywnił uczniów, którzy bardziej cenią retorykę – wypowiedź ustną niż pisaną. Brali w nim udział uczniowie klas IV-VIII i klasy II. Uczestnicy ciekawie, w sposób barwny przedstawiali swoje pasje, talenty. Słuchacze poznawali na nowo swoich rówieśników. W tym dniu dowiedzieliśmy się też, kto został zwycięzcą konkursu literackiego.

Dzieci przedszkolne i uczniowie klas młodszych wykonywali samodzielnie prace plastyczne, następnie łączyli je w pracę zbiorową.  Ich dzieła inspirowane poezją Marii Konopnickiej były pełne słońca, kolorów i symboli wiosny. Można je podziwiać na dolnym korytarzu w szkole. W ostatnim dniu TKJ zwycięzcy konkursów otrzymali gratulacje i dyplomy. Nad całością imprezy czuwały: Małgorzata Rożkiewicz- polonista i Dorota Foryś – bibliotekarka Filii Gminnej Biblioteki, a współpracowały z nimi nauczycielki klas I-III: p. Elżbieta Matyjas, p. Anna Piotrowska, p. Dorota Cugowska oraz nauczycielki przedszkola p. Agata Mazurek i p. Jolanta Modrzewiecka.

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy następnych w nowej edycji Tygodnia Kultury Języka!

Platforma e-learningowa

Copyright © 2022 ZSP Bogucice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.