Tablica ogłoszeń

Rekrutacja do przedszkola

Przedszkole w Bogucicach ogłasza rekrutację dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny 2023/2024. Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie się po odbiór druków kart zgłoszeniowych.

Karty  należy składać  od 1 marca 2023 r. do 31 marca 2023 r.

Karty zgłoszenia można pobrać w godzinach pracy przedszkola (7.00 - 14.00)  lub ze strony internetowej. Karta zgłoszenia Złożenie karty poprzedzone jest wpisaniem w rejestr przyjęć. 

W dniu 18 kwietnia 2023 roku zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych do przedszkola na nowy rok szkolny 2023/2024 (do wglądu w budynku przedszkola lub informacja pod nr tel. 41 357 3266).

21 lutego 2023 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbył się apel okolicznościowy, a po nim uczniowie z klasy VII i VIII obejrzeli  spotkanie online, którego tematem było ,,Ile jest ( języka) ojczystego w ojczystym?”.  Rozmowę prowadzili  dziennikarze z Radia Katowice: Bartosz  Chaciński  i Agnieszka Strzemińska oraz wykładowczynie  z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Też  w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego na lekcjach języka polskiego przeprowadzony został Szkolny Konkurs Ortograficzny  w kategoriach wiekowych: klasa III, klasy IV-VI , klasy VII-VIII. Oto wyniki konkursu:

Klasa III

MISTRZ   ORTOGRAFII: Julia Domagała

WICEMISTRZ   ORTOGRAFII: Miłosz Ugniewski

WYRÓŻNIENIE: Gabriela Wajda, Filip Maj

Klasy IV- VI

MISTRZ   ORTOGRAFII: Szymon Prostak kl. V

WICEMISTRZYNIE   ORTOGRAFII: Ewa Szczecińska kl. V, Natalia Nowak kl. VI

Klasy VII- VIII

MISTRZ YNI  ORTOGRAFII: Zuzanna Jaroń kl. VIII

WICEMISTRZ   ORTOGRAFII:  Łukasz Dusza kl. VIII

Zwycięzcy otrzymali dyplomy.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów w potyczkach z ortografią.

Organizatorkami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego były: Małgorzata Rożkiewicz- polonista oraz bibliotekarz  - Dorota Foryś.

Galeria

Platforma e-learningowa

aktywna tablica

Copyright © 2023 ZSP Bogucice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.