W dniu 23 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie klas starszych przedstawili nam ciekawostki dotyczące naszej planety.

Następnie odbyło się roztrzygnięcie 3 konkursów pod wspólnym hasłem „Segregujemy śmieci” w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-IV i V-VIII)

W ramach konkursu poetyckiego dzieci napisały wiersze o segregowaniu śmieci oraz wyrecytowały je i jednocześnie wykonały piękną oprawę plastyczną swoich utworów. W konkursie plastycznym wzięli udział uczniowie klas I-IV oraz VI i VII. Najpiękniejszy plakat wykonała klasa III. W konkursie modowym w rytm piosenki „Ecorock” uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie stroje z surowców wtórnych. Laureaci konkursów otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Prace uczniów zaprezentowane są na korytarzu szkolnym. Na zakończenie apelu uczniowie klasy trzeciej wystawili krótką scenkę pod tytułem „Trzy świnki”.

W tym roku wzięliśmy też udział w zorganizowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów akcji „Odpady segregujesz, drzewko zyskujesz”. Za dostarczone surowce wtórne (puszki aluminiowe, baterie) otrzymaliśmy prezent od Lasów Państwowych w postaci 10 sadzonek drzew i krzewów. Posadzimy je na terenie placu szkolnego.

Nasza szkoła otrzymała też zgniatarkę do butelek plastikowych oraz 5 dedykowanych koszy na różne odpady.

Cieszymy się, że wielu uczniów włączyło się do obchodów tegorocznego Święta. Jak co roku, bierzemy tez udział w akcji „Sprzątanie Świata”, ponieważ ochrona środowiska jest dla nasz bardzo ważna, bo okazuje się, że zniszczenia dokonane przez człowieka w przyrodzie, zaczynają zagrażać samemu człowiekowi. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, widząc efekty swoich działań, pragną je kontynuować i poszerzać. Proces kształtowania postaw proekologicznych jest procesem ciągłym, a zauważalne efekty oddziaływań przynoszą oczekiwane rezultaty i motywują do dalszego działania.

Składamy serdeczne podziękowania dla pani Doroty Foryś, z naszej biblioteki, za pomoc w przygotowaniu dyplomów dla uczestników konkursów.

Koordynatorkami obchodów Dnia Ziemi były Ewa Robaszyńska i Malwina Pałaszewska.

Galeria

Platforma e-learningowa

aktywna tablica

Copyright © 2024 ZSP Bogucice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.